Назва показника
|
Умовне позначення показника
|
Тип автомобіля
|
|
|
ЯС-3
|
МАЗ-503А
|
КрАЗ-256Б
|
КамАЗ-6540
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
1. Обсяг перевезень, т
|
12500125001250012500
|
|
|
|
|
2. Відстань перевезень, км
|
42424242
|
|
|
|
|
3. Вантажооборот, ткм
|
525000525000525000525000
|
|
|
|
|
4.К-сть днів експлуатації, діб
|
365365365365
|
|
|
|
|
5. Вантажопідйомність автомобіля,
т
|
481118,5
|
|
|
|
|
6. Швидкість автомобіля, км/год
|
40404040
|
|
|
|
|
|
60606060
|
|
|
|
|
7. Час простою під навантаженням,
год
|
0,290,120,140,16
|
|
|
|
|
8. Час простою під розвантаженням,
год
|
0,20,20,20,2
|
|
|
|
|
9. Час руху автомобіля, год
|
tрухА-Б
|
1,05
|
1,05
|
1,05
|
1,05
|
|
tрухБ-А
|
0,7
|
0,7
|
0,7
|
0,7
|
10. Тривалість одного обороту, год
|
2,242,072.092,11
|
|
|
|
|
11. Кількість оборотів автомобіля,
об
|
3444
|
|
|
|
|
12. Час в наряді, год
|
6,728,298,358,44
|
|
|
|
|
13. Кількість автомобілів, од
|
4211
|
|
|
|
|
14. Пробіг автомобіля за період
роботи, км
|
2520001680008400084000
|
|
|
|
|
15. Продуктивність автомобіля,
т/дб.
|
12324474
|
|
|
|
|
2. Розрахунок витрат,
пов’язаних з експлуатацією автомобіля
При розрахунку витрат,
пов’язаних з експлуатацією автомобіля ми визначаємо кількість грошових активів,
які потрібні для нормальної експлуатації авто при виконанні заданої
транспортної роботи. В даному розділі ми визначатимемо не тільки витрати, а й
поділимо водіїв за класами, визначимо години роботи та простою автомобіля під
час виконання транспортної роботи.
Зокрема основними видами
витрат, які ми визначатимемо будуть:
витрати на оплату праці
водіїв;
відрахування на
соціальні заходи;
матеріальні витрати;
витрати на амортизацію;
витрати, пов’язані з
перевезенням.
2.1 Витрати на оплату
праці водіїв
До витрат на оплату
праці водіїв входять заробітна плата персоналу підприємства за виконану роботу
за відрядними розцінками, тарифними ставками, посадовими окладами, виходячи із
застосування на підприємстві систем і форм оплати праці; надбавки і доплати до
тарифних ставок та окладів, що передбачені чинним законодавством; премії
робітникам за якісну роботу; виплати персоналу при скороченні штатів; оплата
відпусток, святкових та вихідних днів; інші види додаткової оплати праці.
Загальний тарифний фонд
заробітної плати водіїв розраховується за наступною формулою:
Взп= ВзпІ
+ ВзпІІ + ВзпІІІ (14)
де ВзпІ, ВзпІІ,
ВзпІІІ - заробітна плата водіїв відповідно І-го, ІІ-го та ІІІ-го
класів, грн.
Для того, щоб визначити
витрати на оплату праці необхідно спочатку визначити чисельність водіїв.
Кількість водіїв визначається за формулою:
Чв= АТн /
Тв · kB (15)
де Чв -
кількість водіїв, чол.;
АТн -
автомобіле-години в наряді, авт./год.;
Тв -
загальний робочий фонд водіїв, год.;B - коефіцієнт, що враховує
резерв водіїв, приймаємо kB = 1,1.
Розраховуємо загальну
чисельність водіїв:
ЯС-3: Чв=6,72·4·250·1,1/6,72·250=4
чол.;
МАЗ-503А: Чв=8,29·2·250·1,1/8,29·250=2
чол.;
КрАЗ-256Б: Чв=1·8,35·250·1,1/8,35·250=1
чол.;
КамАЗ-6540: Чв=1·8,44·250·1,1/8,44·250=1
чол.
При цьому треба мати на
увазі, що І-ий клас становить 20% від усієї кількості водіїв, ІІ-ий клас - 30%,
а ІІІ-ій клас - 50%. Часова тарифна ставка для ІІІ-го класу становить ЧтсІІІ=5,2
грн./год. Коефіцієнти, які враховують надбавку за класність водіям І-го
становлять 0,25, а ІІ-го класу - 0,10 і відповідно дорівнюють: ЧтсІ=5,2·0,25+5,2=6,5
грн/год.; ЧтсІІ=5,2·0,1+5,2=5,7 грн/год.; ЧтсІІІ=5,2
грн/год.
Кількість водіїв за
класами розраховуємо за наступними формулами:
ЧвІ=0,2·Чв
(16)
ЧвІІ=0,3·Чв
(17)
ЧвІІІ=0,5·Чв
(18)
де Чв -
загальна чисельність водіїв.
ЯС-3: ЧвІ=0,2·4=1
чол.; ЧвІІ=0,3·4=1 чол.; ЧвІІІ=0,5·4=2 чол.;
МАЗ-503А: ЧвІІ=0,3·2=1
чол.; ЧвІІІ=0,5·2=1 чол.;
КрАЗ-256Б: ЧвІІІ=0,5·1=1
чол.;
КамАЗ-6540: ЧвІІІ=0,5·1=1
чол.
Тарифний фонд заробітної
плати водіїв І-го класу визначається за формулою:
ВзпІ= ЧтсІ
·Тв ·ЧвІ (19)
де ЧтсІ -
часова тарифна ставка водіїв І-го класу;
Тв -
загальний робочий фонд водіїв, год.;
ЧвІ -
кількість водіїв І-го класу.
ЯС-3: ВзпІ=6,5·250·6,72=10920
грн.
Тарифний фонд заробітної
плати водіїв ІІ-го класу визначається за формулою:
ВзпІІ= ЧтсІІ
·Тв ·ЧвІІ (20)
де ЧтсІІ -
часова тарифна ставка водіїв ІІ-го класу;
Тв -
загальний робочий фонд водіїв, год.;
ЧвІІ -
кількість водіїв ІІ-го класу.
ЯС-3: ВзпІІ=5,7·250·6,72=9576
грн.;
МАЗ-503А: ВзпІІ=5,7·250·8,29=11813
грн.;
Тарифний фонд заробітної
плати водіїв ІІІ-го класу визначається за формулою:
ВзпІІІ= ЧтсІІІ
·Тв ·ЧвІІІ (21)
де ЧтсІІІ -
часова тарифна ставка водіїв ІІІ-го класу;
Тв -
загальний робочий фонд водіїв, год.;
ЧвІІІ -
кількість водіїв ІІІ-го класу.
ЯС-3: ВзпІІІ=5,2·250·6,72·2=17472
грн.;
МАЗ-503А: ВзпІІІ=5,2·250·8,29·1=10777
грн.;
КрАЗ-256Б: ВзпІІІ=5,2·250·8,35·1=10855
грн.;
КамАЗ-6540: ВзпІІІ=5,2·250·8,44·1=9308
грн.
Загальний тарифний фонд
заробітної плати водіїв розраховуємо за формулою (14):
ЯС-3: Взп=10920+9576+17472=37968
грн.;
МАЗ-503А: Взп=11813+10777=22590
грн.;
КрАЗ-256Б: Взп=10855
грн.;
КамАЗ-6540: Взп=10972
грн.
2.2 Відрахування на
соціальні заходи
Відрахування на
соціальні заходи розраховуються за наступною формулою:
Вс.з.= Взп
·Кс.з. (22)
де Вс.з -
витрати на відрахування на соціальні заходи, грн.;
Взп - витрати
на оплату праці водіїв, грн.;
Кс.з.=0,3776
- коефіцієнт, який враховує ставку відрахувань на соціальні заходи, в тому
числі:
- відрахування на
обов’язкове державне пенсійне страхування (31,8%);
- відрахування на
загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою
втратою працездатності й витратами, викликаними народженням і похованням
(2,9%);
відрахування на
загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття
(1,3%);
відрахування на
обов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві
та професійного захворювання, які спричиняють втрату працездатності (1,76%).
ЯС-3: Вс.з =37968·0,3776=14337
грн.;
МАЗ-503А: Вс.з =22590·0,3776=8530
грн.;
КрАЗ-256Б: Вс.з =
10855·0,3776=4099 грн.;
КамАЗ-6540: Вс.з =10972·0,3776=4143
грн.
2.3 Розрахунок
матеріальних витрат
До складу матеріальних
витрат входять витрати на паливо (Вп), на мастильні матеріали (Вм.м.),
на запасні частини (Вз.ч.), на матеріали для виконання технічного
обслуговування та поточного ремонту (ВТоіПр), на відновлення та
ремонт зношених шин (Вш).
Витрати на паливо
визначаються на підставі даних про необхідну кількість палива і ціни, що діють
у даному регіоні. Потреба в паливі визначається на основі діючих витрат кожною
моделлю автомобіля. Для вантажних бортових автомобілів норми складаються з
витрат палива на пробіг і транспортну роботу.
Витрати палива у
грошовому вимірі визначаються за наступною формулою:
Вп=Qл·цл
(23)
де Qл -
витрати палива, л.;
цл - ціна
одного літра палива, грн.
Витрати палива для
вантажних автомобілів, що працюють погодинно визначаються за формулою:
л =0,01·(Нs ·L+Hp ·P) (1+0,01) (24)
де Нs -
базова лінійна норма витрат палива на пробіг автомобіля, л/100 км;- пробіг всіх
автомобілів протягом експлуатаційного періоду, км;p - норма витрат
палива при виконанні транспортної роботи (дизельне паливо - Hp=1,3
л/100 ткм) л/100 ткм;
Р - вантажообіг, ткм;Σ -
сумарний коефіцієнт коригування норм витрат палива (KΣ =
1…25%).
Базову лінійну норму
витрат палива на пробіг автомобіля (Нs) беремо з технічної
характеристики (табл. 2). Для автомобіля ГАЗ-93А Нs = 20 л/100 км;
для автомобіля КамАЗ-5510 Нs =20,5 л/100 км; для автомобіля
КАМАЗ-6520 Нs =39 л/100 км; для автомобіля FAW CA - 3252 Нs =32
л/100 км. Сумарний коефіцієнт коригування норм витрат палива приймаємо KΣ = 1%.
Розраховуємо витрати
палива у літрах за формулою (24):
ЯС-3: Qл
=0,01·(43,5·252000+1,3 ·525000) (1+0,1)=135597 л;
МАЗ-503А: Qл
=0,01·(31·168000+1,3 ·525000) (1+0,1)=64796 л;
КрАЗ-256Б: Qл
=0,01·(38·84000+1,3 ·525000) (1+0,1)=42620 л;
КамАЗ-6540: Qл
=0,01·(38·84000+1,3 ·525000) (1+0,1)=42620 л.
Розраховуємо витрати
палива у грошовому вимірі за формулою (23). Ціну одного літра приймаємо цл
бензин = 9,5 грн; цлдизель = 8,5 грн.
ЯС-3: Вп=
135597·8,5=1152575 грн.;
МАЗ-503А: Вп=64796·8,5=
550762 грн.;
КрАЗ-256Б: Вп=42620·8,5=362266
грн.;
КамАЗ-6540: Вп=42620·8,5=362266
грн.
Витрати на мастильні
матеріали обчислюються згідно з встановленими нормативами у% до витрат палива
за кожним видом матеріалів і розраховуються за наступною формулою:
експлуатаційний
транспортний витрата собівартість
Вм.м.= Вп·Км.м.
(25)
де Вп -
витрати палива, грн.;
Км.м. -
коефіцієнт, який враховує витрати на мастильні матеріали (Км.м.=0,1),
або 10% від витрат палива.
ЯС-3: Вм.м.=
1152575 ·0,1=115257,5 грн.;
МАЗ-503А: Вм.м.=
550762 ·0,1= 55076,2 грн.;
КрАЗ-256Б: Вм.м.=
362266 ·0,1=36226,6 грн.;
КамАЗ-6540: Вм.м.=
362266 ·0,1=36226,6 грн.
Витрати на запасні
частини визначаються за формулою:
Вз.ч.=L·Hз.ч./1000
(26)
де L - пробіг
автомобілів, км;з.ч. - норма витрат на запчастини, грн./1000 км
пробігу, що визначається за наступною формулою:
з.ч. =ца·0,05 (27)
де ца -
вартість автомобіля, грн.
ЯС-3: ца=100000
грн.; Hз.ч. =100000·0,05=5000;
МАЗ-503А: ца=110000
грн.; Hз.ч. =110000·0,05=5500 грн;
КрАЗ-256Б: ца=120000
грн.; Hз.ч. =120000·0,05=6000 грн;
КамАЗ-6540: ца=130000
грн.; Hз.ч. =130000·0,05=6500 грн.
Витрати на запасні
частини:
ЯС-3: Вз.ч.=
252000·5000/1000=1260000 грн.;
МАЗ-503А: Вз.ч.=
168000·5500/1000=924000 грн.;
КрАЗ-256Б: Вз.ч.=
84000·6000/1000=504000 грн.;
КамАЗ-6540: Вз.ч.=
84000·6500/1000=546000 грн.
Витрати на матеріали для
технічного обслуговування і поточного ремонту автомобіля розраховуються за
формулою:
ВТоіПр=(L/1000)·(LТоіПр
/100)·k (28)
де L - річний пробіг
автомобіля, км;ТоіПр =40000 км - середній пробіг автомобіля до
технічного обслуговування і поточного ремонту автомобіля, км;=0,1 - поправочний
коефіцієнт.
ЯС-3: ВТоіПр=(252000/1000)·(40000/100)·0,1=10080
грн.;
МАЗ-503А: ВТоіПр=(168000/1000)·(50000/100)·0,1=8400
грн.;
КрАЗ-256Б: ВТоіПр=(84000/1000)·(60000/100)·0,1=5040
грн.;
КамАЗ-6540: ВТоіПр=(84000/1000)·(70000/100)·0,1=5880
грн.
Вш=(L·Пвш
·Цш ·nш)/(100·1000) (29)
де L - річний пробіг
автомобіля, км;
Пвш =10% -
норма витрат на відновлення зносу і ремонту автомобільних шин, встановлена у
процентах від вартості шини на 1000 км пробігу;
Цш - вартість
одного комплекту автомобільних шин, (Цш =1500 грн.) грн.;ш
- кількість шин на автомобілі без запасного колеса.
ЯС-3: Вш=(252000·10
·1500 ·6)/(100·1000)= 226800 грн.;
МАЗ-503А: Вш=(168000·10
·2000 ·6)/(100·1000)= 201600 грн.;
КрАЗ-256Б: Вш=(84000·10
·2500 ·10)/(100·1000)= 210000 грн.;
КамАЗ-6540: Вш=(84000·10
·3000 ·12)/(100·1000)= 302400 грн.
2.4 Розрахунок витрат на
амортизацію
Амортизація включає в
себе суму амортизаційних відрахувань на повне відновлення основних виробничих
фондів, виходячи з їх балансової вартості і затверджених норм амортизаційних
відрахувань.
Сума амортизаційних
відрахувань розраховується за формулою:
ВА= ВАі ·А
(30)
де А - кількість
автомобілів кожної марки автомобіля, од.;
ВАі - витрати
на амортизацію одного автомобіля, грн.
Амортизація на повне
відновлення рухомого складу розраховується за наступною формулою:
ВАі = ца
·На/100 (31)
де ца -
балансова вартість автомобіля, грн.;
На - норма
амортизаційних відрахувань на повне відновлення рухомого складу (На=25%),
%.
ЯС-3: ВАі =
100000·25/100=25000 грн.; ВА=25000·4=100000 грн.;
МАЗ-503А: ВАі =
110000·25/100=27500 грн.; ВА= 27500 ·2=55000 грн.;
КрАЗ-256Б: ВАі =
120000·25/100=30000 грн.; ВА= 30000 ·1=30000 грн.;
КамАЗ-6540: ВАі =
130000·25/100=32500 грн.; ВА= 32500 ·1=32500 грн.
2.5 Розрахунок витрат,
пов’язаних з перевезенням
До витрат, пов’язаних з
перевезенням, належать витрати, пов’язані з утриманням автомобіля під час руху
та під час простою.
Сума всіх витрат,
пов’язаних з утриманням автомобіля під час руху, визначається формулою:
Вр= Взп+
Вс.з.+ Вп+ Вм.м.+ Вш+ Вз.ч.+
ВА+ Вн (32)
де Взп -
витрати на оплату праці водіїв, грн.;
Вс.з. -
витрати на відрахування на соціальні заходи, грн.;
Вп - витрати
палива, грн.;
Вм.м. -
витрати мастильних матеріалів, грн.;
Вш - витрати
на відновлення та ремонт шин, грн.;
Вз.ч. -
витрати на запасні частини, грн.;
ВА -
амортизаційні відрахування, грн.;
Вн - накладні
витрати, грн.
Накладні витрати,
пов’язані з утриманням автомобіля під час руху, визначаються за формулою:
Внр = (Взп+
Вс.з.+ Вп+ Вм.м.+ Вш+ Вз.ч.+
ВА)·0,1 (33)
ЯС-3: Внр=(29232+11038+1152574,5+115257,45+226800+1260000+100000)·0,1=289490,19
грн.;
Вр=29232+11038+1152574,5+115257,45+226800+1260000+100000+289490,19=3184391
грн.;
МАЗ-503А: Внр=(22590+8530+550761,75+55076,18+201600+924000+550000)·0,1=181755,79
грн.;
Вр=22590+8530+550761,75+55076,18+201600+924000+550000+181755,79
=1999313 грн.;
КрАЗ-256Б:
Внр=(10855+4099+362265,75+36226,58+210000+504000+30000)·0,1=1157446,3
грн.;
Вр=10855+4099+362265,75+36226,58+210000+504000+30000+1157446,3
=1273189 грн.;
КамАЗ-6540:
Внр=(10972+4143+362265,75+36226,58+302400+546000+32500)·0,1=129450,73
грн.;
Вр=10972+4143+362265,75+36226,58+302400+546000+32500+129450,73=1423957
грн.
Сума всіх витрат,
пов’язаних з утриманням автомобіля під час першого типу простою визначається за
формулою:
Впр1= ВТоіПр+
ВА (34)
де ВТоіПр -
витрати на технічне обслуговування і ремонт автомобіля, грн.; ВА -
амортизаційні відрахування, грн.
Сума всіх витрат,
пов’язаних з утриманням автомобіля під час другого типу простою визначається за
формулою:
Впр2= ВТоіПр+
ВА + Вн (35)
Накладні витрати,
пов’язані з утриманням автомобіля під час простою другого типу, визначаються за
формулою:
Внпр2 = (ВТоіПр+
ВА)·0,1 (36)
де ВТоіПр -
витрати на технічне обслуговування і ремонт автомобіля, грн.;
ВА -
амортизаційні відрахування, грн.
ЯС-3:
Внпр2=(10080+27500)·0,1=3758
грн.;
Впр1=10080+27500
=37580 грн.;
Впр2=10080+27500+3758=41338
грн.;
МАЗ-503А:
Внпр2=(8400+27500)·0,1=3590
грн.;
Впр1=8400+27500=35900
грн.;
Впр2=8400+27500+3590=39490
грн.;
КрАЗ-256Б:
Внпр2=(5040+30000)·0,1=3504
грн.;
Впр1=5040+30000=35040
грн.;
Впр2=5040+30000+3504=38544
грн.;
КамАЗ-6540:
Внпр2=(5880+32500)·0,1=3838
грн.;
Впр1=5880+32500=38380
грн.;
Впр2=5880+32500+3838=42218
грн.;
Результати розрахунків
витрат на перевезення вантажів по типах автомобілів зводяться в табл. 4.
Виконуючи ІІ розділ, ми
навчилися визначати такі показники, як витрати на оплату праці водіїв, витрати
на відрахування на соціальні заходи, витрати на паливо та мастильні матеріали,
витрати на запасні частини, витрати на технічне обслуговування і поточний
ремонт автомобілів, витрати на відновлення зносу і ремонт шин, витрати на
амортизацію, накладні витрати, та витрати, пов’язані з утриманням автомобіля
під час руху та простою.
Визначивши загальну
зарплату для водіїв даних авто ми бачимо що для авто ЯС-3 зарплата водіям буде
найбільшою у зв’язку з найбільшою кількістю водіїв. Також з розрахунків видно
що найбільшими матеріальні витрати будуть знову ж таки у авто ЯС-3, тому що
даний автомобіль найдовше знаходить у роботі, зважаючи на його відносно не
велику вантажопідйомність, а найменшими матеріальні витрати є у КамАЗ-6540,
тому що даний автомобіль має найбільш оптимальну вантажопідйомність для даних
розрахунків та відносно невелику витрату палива. Витрати на перевезення будуть
найбільшими уЯС-3, знову ж таки у зв’язку з тим що він проводить найбільшу
кількість часу в наряді, а найменшими є у авто КамАЗ-6540, що знову доводить
його ефективність у даній ситуації.
Таблиця 4. Розрахунок
витрат, пов’язаних з експлуатацією автомобіля
Назва витрат
|
Умовні позначення
|
Сума витрат за типами автомобілів,
грн.
|
|
|
ЯС-3
|
МАЗ-503А
|
КрАЗ-256Б
|
КамАЗ-6540
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
1. Витрати на оплату праці водіїв,
грн.
|
37968225901085510972
|
|
|
|
|
2. Витрати на відрахування на
соціальні заходи, грн.
|
14337853040994143
|
|
|
|
|
3. Витрати палива, грн.
|
1152574,5550761,75362265,75362265,75
|
|
|
|
|
4. Витрати на мастильні матеріали,
грн.
|
115257,4555076,1836226,5836226,58
|
|
|
|
|
5. Витрати на запасні частини,
грн.
|
1260000924000504000546000
|
|
|
|
|
6. Витрати на технічне
обслуговування і поточний ремонт авто, грн.
|
10080840050405880
|
|
|
|
|
7. Витрати на відновлення зносу і
ремонт шин, грн.
|
226800201600210000302400
|
|
|
|
|
8. Витрати на амортизацію
автомобіля, грн.
|
100000550003000032500
|
|
|
|
|
9. Накладні витрати, грн.
|
289490,19181755,79115744,63129450
|
|
|
|
|
10. Витрати, пов'язані з
утриманням автомобілів під час руху, грн.
|
3184391199931312731891423957
|
|
|
|
|
11, Витрати, пов'язані з
утриманням автомобіля під час простою, грн.
|
37580359003504038380
|
|
|
|
|
|
41338394903854442218
|
|
|
|
|
3. Розрахунок
собівартості перевезень
Собівартість перевезень
- це виражені в грошовій формі поточні витрати автотранспортного підприємства,
пов’язані із виконанням транспортної роботи (надання транспортних послуг).
Собівартість вантажних
перевезень необхідно розрахувати за статтями калькуляції для кожного типу
автомобіля.
Калькулювання
собівартості перевезень - це визначення розміру витрат у грошовій формі на
виробництво транспортної продукції, виконання певного виду робіт (послуг) за
окремими статтями витрат.
До складу транспортних
витрат входять:
- витрати на
оплату праці;
- витрати на
соціальні заходи;
витрати палива;
витрати
мастильних матеріалів;
витрати на
запасні частини;
витрати матеріалів
для технічного обслуговування і поточного ремонту автомобіля;
витрати,
пов’язані з відновленням та ремонтом зношених автомобільних шин;
витрати на
амортизацію рухомого складу.
У цьому розділі нам
потрібно розрахувати собівартість утримання автомобілів даних марок за час
експлуатації, собівартість перевезення одної тонни вантажу, собівартість
перевезення транспортної роботи та собівартість перевезення вантажу на 1 км.
Для того, щоб визначити
собівартість утримання автомобілів за час експлуатації, необхідно розрахувати
такі показники, як собівартість утримання автомобіля за годину в русі,
собівартість утримання автомобіля за годину в простої, коефіцієнт знаходження
автомобіля в русі та коефіцієнт знаходження автомобіля в простої.
Тривалість знаходження
автомобіля в рухомому стані розраховується за формулою:
Тр=(·Те)/24
(37)
p - час знаходження автомобіля в рухомому стані протягом робочого
дня, год.
Час знаходження
автомобіля в рухомому стані протягом робочого дня розраховується за формулою:
=(tА-Б+tБ-А)
·n (38)
ЯС-3: =(1,8+1,2)
·2=6 год.; Тр = (6·250)/24=63 дб.
МАЗ-503А: =(1,8+1,2)
·2=6 год.; Тр =(6·250)/24 =63 дб.
КрАЗ-256Б: =(1,8+1,2)
·2=6 год.; Тр =(6·250)/24=63 дб.
КамАЗ-6540: =(1,8+1,2)
·2=6 год.; Тр =(6·250)/24=63 дб.
Собівартість
утримання автомобіля за годину в русі розраховується за формулою:
Ср=Вр/Тр
(39)
де Вр
- сума всіх витрат автомобіля в рухомому стані, грн.;
Тр -
тривалість знаходження автомобіля в рухомому стані, дб.;
А - кількість
автомобілів, од.
ЯС-3: Ср=(3184391/4)/55=14475
грн.;
МАЗ-503А: Ср=(1999313/2)/73=13693
грн.;
КрАЗ-256Б: Ср=(1273189/1)/73=17440
грн.;
КамАЗ-6540: Ср=(1423957/1)/73=19506
грн.
Собівартість
утримання автомобіля за годину в простої першого типу розраховується за
формулою, грн./дб.:
Спр1=Впр1/Тпр1
(40)
де Впр1
- витрати, пов’язані з утриманням автомобіля в простої першого типу, грн.;
Тпр1 -
тривалість технологічних стоянок автомобіля протягом робочого часу його
використання, дб.;
А - кількість
автомобілів, од
Тривалість
технологічних стоянок автомобіля протягом робочого часу його використання
розраховується за наступною формулою:
Тпр1=·
Те /24 (41)
Тпр2=365 - Тр
- Тпр1 (42)
Тпр2 -
тривалість простою автомобіля за межами робочого часу його використання, дб.
ЯС-3: Тпр1=(0,29+0,2)
·3·250/24=15 дб.;
МАЗ-503А: Тпр1=(0,12+0,2)·4·250/24=13
дб.;
КрАЗ-256Б: Тпр1=(0,14+0,2)·4·250/24=14
дб.;
КамАЗ-6540: Тпр1=(0,16+0,2)·4·250/24=15
дб.
Розраховуємо тривалість
технологічних стоянок автомобіля протягом робочого часу його використання за
формулою (42):
ЯС-3: Тпр2=365-55-15=295
дб.;
МАЗ-503А: Тпр2=365-73-13=
292 дб.;
КрАЗ-256Б: Тпр2=365-73-14=
278 дб.;
КамАЗ-6540: Тпр2=365-73-15=
277 дб.
Розраховуємо
собівартість утримання автомобіля в простої першого типу за формулою (40):
ЯС-3: Спр1=(37580/4)/15=626
грн./дб.;
МАЗ-503А: Спр1=(35900/2)/13=1380
грн./дб.;
КрАЗ-256Б: Спр1=(35040/1)/14=2503
грн./дб.;
КамАЗ-6540: Спр1=(38380/1)/15=2558
грн./дб.
Собівартість утримання
автомобіля в простої другого типу розраховується за формулою, грн./дб.
Спр2= Впр2/Тпр2
(43)
Тпр2 - сума
всіх витрат автомобіля в простої другого типу, грн.;
ЯС-3: Спр2=(41338/4)/295=35
грн./дб.;
МАЗ-503А: Спр2=(39490/2)/279=71
грн./дб.;
КрАЗ-256Б: Спр2=(38544/1)/278=137
грн./дб;
КамАЗ-6540: Спр2=(42218/1)/277=152
грн/дб.
Коефіцієнт знаходження
автомобіля в русі розраховується за формулою:
τр= Тр/
365 (44)
де Тр -
тривалість знаходження автомобіля в рухомому стані, дб.
ЯС-3: τр= 63/365=0,17;
МАЗ-503А: τр=55/365=0,15;
КрАЗ-256Б: τр=73/365=0,2;
КамАЗ-6540:τр=73/365=0,2.
Коефіцієнт, що
характеризує знаходження автомобіля в стані простою першого типу розраховується
за формулою:
τпр1= Тпр1/365
(45)
де Тпр1 -
тривалість технологічних стоянок автомобіля протягом робочого часу його
використання, дб.
ЯС-3: τпр1= 15/365=0,04;
МАЗ-503А: τпр1= 13/365=0,04;
КрАЗ-256Б: τп1= 14/365=0,04;
КамАЗ-6540: τпр1= 15/365=0,04.
Коефіцієнт, що
характеризує знаходження автомобіля в стані простою першого типу розраховується
за формулою:
τпр2= Тпр2/365
(46)
де Тпр2 -
тривалість простою автомобіля за межами робочого часу його використання, дб.
ЯС-3: τпр2= 295/365=0,8;
МАЗ-503А: τпр2= 279/365=0,8;
КрАЗ-256Б: τпр2= 278/365=0,8;
КамАЗ-6540: τпр2= 277/365=0,8.
Собівартість утримання
автомобіля в експлуатації визначається за формулою:
= Ср ·τр + Спр1 ·τпр1+ Спр2 ·τпр2 (47)
де Ср -
собівартість утримання автомобіля у рухомому стані, грн./дб.;
τр - коефіцієнт знаходження автомобіля
в русі від загального періоду експлуатації;
Спр1,
Спр1 - собівартість утримання автомобіля в відповідному стані,
грн./дб.;
τпр1 - коефіцієнт знаходження автомобіля
в простої першого типу (відображає тривалість технологічних стоянок автомобіля
протягом робочого часу його використання).
τпр2 - коефіцієнт знаходження автомобіля
в простої другого типу (відображає тривалість простою автомобіля за межами
робочого часу його використання).
Зауважимо що:
τр + τпр1+ τпр2 =1 (48)
,15+0,04+0,8=1
ЯС-3: =14475
·0,15+626·0,04+35·0,8=2224 грн.;
МАЗ-503А: =13693·0,2+1380·0,04+71·0,8=2850
грн.;
КрАЗ-256Б: =17440·0,2+2503·0,04+137·0,8=3697
грн.;
КамАЗ-6540: =19506·0,2+2558·0,04+152·0,8=4125
грн.;
Собівартість
перевезення одної тонни вантажу визначається за наступною формулою:
T=(A·
·Te)/Qв (49)
де А - загальна
кількість автомобілів, од;
Сі -
собівартість утримання автомобіля в експлуатації, грн./дб;e =250
(дб.) - період експлуатації автомобіля, дб.;в - обсяг перевезеного
вантажу, т.
ЯС-3: ST=(4·2422·250)/12500=178
грн.;
МАЗ-503А: ST=(2·2850
·250)/12500=114 грн.;
КрАЗ-256Б: ST=(1·3697
·250)/12500=82 грн.;
КамАЗ-6540: ST=(1·4125
·250)/12500=74 грн.
Собівартість
перевезення транспортної роботи визначається за формулою:
STКМ=(A··Te)/Рв
(50)
де А - загальна
кількість автомобілів, од;
Сі -
собівартість утримання автомобіля в експлуатації, грнe =250 (дб.) -
період експлуатації автомобіля, дб.;
Рв -
вантажооборот, ткм.
ЯС-3: STКМ=(4·2224·250)/525000=4,2
грн.;
МАЗ-503А: STКМ=(2·2850
·250)/525 000=2,7 грн.;
КрАЗ-256Б: STКМ=(1·3697
·250)/525 000=1,8 грн.;
КамАЗ-6540: STКМ=(1·4125
·250)/525000=1,6 грн.
Собівартість
перевезення вантажу на 1 км визначається за формулою:
КМ=(A·
·Te)/L (51)
де А - загальна
кількість автомобілів, од;
- собівартість
утримання автомобіля в експлуатації, грн.e =250 (дб.) - період
експлуатації автомобіля, дб.;- загальний річний пробіг автомобіля, км.
ЯС-3: SКМ=(4·2224·250)/252000=8,8
грн.;
МАЗ-503А: SКМ=(2·2850
·250)/168000=9,5 грн.;
КрАЗ-256Б: SКМ=(1·3697
·250)/84000=11 грн.;
КамАЗ-6540: SКМ=(1·4125·250)/84000=12,3
грн.
Результати
розрахунків собівартості перевезення вантажів по типах автомобілів зводимо в
табл. 5.
Після визначення
собівартості необхідно побудувати графіки залежності собівартості від типу
автомобіля. Для побудови графіків по осі абсцис відкладаємо тип транспортного
засобу, по осі ординат - значення собівартості перевезень відповідним типом
транспортного засобу. Графік залежності собівартості перевезення одної тонни
вантажу від зміни типу автомобіля наведений на рис. 7 додаток 7; графік
залежності собівартості транспортної роботи від зміни вантажопідйомності - на
рис. 8 додаток 8; графік залежності собівартості перевезення вантажу на 1 км
від зміни типу автомобіля - на рис. 9 додаток 9.
Виконуючи ІІІ
розділ ми навчилися визначати такі показники як: собівартість перевезення
однієї тонни вантажу та собівартість транспортної роботи, собівартість
перевезення на один тонно кілометр, собівартість утримання автомобіля в
експлуатації, собівартість утримання автомобіля в рухомому стані, собівартість
утримання автомобіля в простої першого типу, собівартість утримання автомобіля
в простої другого типу. Отже можемо зробити такий висновок до даного розділу що
найдешевше використовувати автомобіль КамАЗ-6540 оскільки собівартість
перевезення однієї тонни вантажу та собівартість транспортної роботи,
собівартість перевезення на один тонно кілометр в нього є найменшою, а
собівартість на один тонно кілометр навпаки найбільшою.
Таблиця 5.
Розрахунок собівартості перевезень
Назва показника
|
Умовні позначення
|
Значення показників по окремим
типам автомобілів
|
|
|
ЯС-3
|
МАЗ-503А
|
КрАЗ-256Б
|
КамАЗ-6540
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
1. Коефіцієнт знаходження автомобіля
в русі від загального часу експлуатації
|
τр
|
0,15
|
0,2
|
0,2
|
0,2
|
2. Коефіцієнт знаходження
автомобіля в стані простої двох типів.
|
τпр1
|
0,04
|
0,04
|
0,04
|
0,04
|
|
τпр2
|
0,80
|
0,80
|
0,80
|
0,80
|
3. Собівартість утримання
автомобіля в рухомому стані, грн./бд.
|
Ср
|
14475
|
13693
|
17440
|
19506
|
4. Собівартість утримання
автомобіля в стані простою двох типів, грн./дб.
|
Спр1
|
626
|
1380
|
2503
|
2558
|
|
Спр2
|
35
|
71
|
137
|
152
|
5. Собівартість утримання
автомобіля в експлуатації, грн./дб.
|
2224285036974125
|
|
|
|
|
6. Собівартість перевезення однієї
тонни, грн./т.
|
ST
|
178
|
114
|
74
|
82
|
7. Собівартість перевезення одного
тонно-кілометра, грн./год.
|
STКМ
|
4,2
|
2,7
|
1,8
|
1,9
|
8. Собівартість перевезення одного
кілометра, грн./год.
|
SКМ
|
8,8
|
8,5
|
11
|
12,3
|
Висновок
При виконанні курсової
роботи ми освоїли теорії розрахунку та набули практичних навичок визначення
собівартості перевезення вантажів.
Для цього ми
розраховували техніко-експлуатаційні показники використання рухомого складу,
визначали витрати на перевезення вантажів, калькулювали собівартості вантажних
перевезень для заданих умов, встановлювали залежності впливу вантажопідйомності
автомобіля на собівартість перевезень. При цьому ми визначали безліч різних по
своїй суті показників, зокрема: вантажообіг, продуктивність автомобілів в
тоннах та тонно-кілометрах, час одного обороту та кількість обертів на
маршруті, час знаходження автомобілів на маршруті протягом доби, коефіцієнти
використання пробігу та вантажопідйомності, витрати на оплату праці водіїв,
витрати на відрахування на соціальні заходи, витрати на паливо та мастильні
матеріали, витрати на запасні частини, витрати на технічне обслуговування і
поточний ремонт автомобілів, витрати на відновлення зносу і ремонт шин, витрати
на амортизацію, накладні витрати, та витрати, пов’язані з утриманням автомобіля
під час руху та простою, собівартість утримання автомобілів в русі та простої,
коефіцієнти знаходження автомобілів в русі і простої, собівартість утримання
автомобілів за час експлуатації, а також собівартість перевезення 1 т вантажу,
1 тонни-кілометр та перевезення вантажу на 1 км.
Для порівняння
автомобілів за їхніми витратами на перевезення даного вантажу ми будували
графіки залежностей, щоб оптимальніше визначити найкращий автомобіль, який
можна використовувати для перевезення даного вантажу на певну відстань. Зокрема
це були графіки залежності собівартості перевезення одної тони вантажу від
зміни типу автомобіля, графік залежності собівартості перевезення транспортної
роботи від зміни типу автомобіля, графік залежності собівартості перевезення
вантажу на 1 км від зміни типу автомобіля на яких було яскраво видно, який
автомобіль буде найоптимальнішим.
На сучасних АТП широко
використовують дану методику, що дає можливість економити грошові кошти та
заощаджувати час та працю робітників.
Проаналізувавши графіки
можна сказати, що при збільшенні вантажопідйомності собівартість перевезення
одної тонни вантажу та собівартість транспортної роботи зменшується, але при
досить великій вантажопідйомності - збільшується. Також при збільшенні
вантажопідйомності собівартість перевезення вантажу на 1 км збільшується.
Отже можна сказати, що
вантажопідйомність автомобіля досить вагомо впливає на собівартість
перевезення.
Література
1. Закон України «Про автомобільний транспорт» від 23.03.2006 р.
2. Анісімов О.П. Економіка, організація та планування
автомобільного транспорту. - М.:Транспорт, 1986. - 248 с.
. Голованенко С.Л. Економіка автомобільного транспорту:
Підручник для вузів по спеціальності «Економіка і організація автомобільного
транспорту». - М.: Вища школа, 1983. - 352 с.
. Сербіновський Б.Ю., Фролов Н.Н., Напхоненко Н.В.,
Колоскова В.І., Напхоненко А.А. Економіка підприємства автомобільного
транспорту: навчальний посібник. - М., 2006. - 496 с.
. Туревський М.С. Економіка (автомобільний транспорт):
школяр. - М., 2008. -288 с.
. Зінь Е.А., Карпан Т.С. Методичні вказівки до виконання
курсової роботи з дисципліни «Економіка перевезень». - Рівне, 2008. - 40 с.